ALICILAR İÇİN KURALLAR

Alıcıların bilmesi ve uygulaması gereken kurallar:

• Alıcılar, Üyelik Sözleşmesi’ni, Kullanım, İade & İptal Koşulları’nı ve sitede bulunan diğer sözleşme, politikaları inceleyip kuralları bilmekten ve işlemlerini bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmekten sorumludurlar. Alıcılar, Farmazon’un Aracı Hizmet Sağlayıcı olduğunu ve işbu sebeple Satıcıların koyduğu ürünlerden sorumlu olmadığını bilir.

• Alıcıların yapmış olduğu ödeme, ürünlerin ellerine güvenli bir şekilde ulaştığını onayladıklarından sonra satıcılara aktarılacaktır. Alıcı ödeme onayı verene kadar geçen süre içerisinde dilediği ürünü iade edebilir. Cayma Hakkı saklıdır.

• Satıcı, bedava kargo kampanyası yapabilir. Bu halde kargo ücretini Alıcı ödemekle yükümlü değildir. Ancak Satıcı’nın kargo kampanyası yapmadığı durumlarda Alıcı sabit 6,90 TL kargo ücretini ve gerekli hallerde ek kargo ücretini ödemekle yükümlüdür.

• Alıcılar kargoyu teslim aldıkları anda, kargo görevlisinin yanında paketi açıp üründe herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol etmeli ve herhangi bir hasar varsa buna ilişkin kargo görevlisine tutanak tutturmalıdır. Böyle bir durumda Alıcı, Farmazon’u bilgilendirmelidir.

• Satıcının ürünleri kargoya vermesinden 10 gün sonra, eğer alıcı hala ürünlerin eline güvenli bir şekilde ulaştığını onaylamadıysa ödeme otomatik olarak satıcının hesabına aktarılır.

• İade edilecek ürünler için canlı destek bölümü üzerinden Farmazon müşteri hizmetleri ekibiyle iletişim kurulmalı. Iade edilecek ürünler iade faturasıyla birlikte Farmazon’un vereceği kargo kodu kullanılarak Yurtiçi Kargo üzerinden yollanmalıdır. Aksi takdirde kargo sırasında oluşabilecek kaybolma gibi problemlerden alıcı sorumlu olacaktır.